Maskulen Ev Dekorasyonu

Son yıllarda maskulen modasının esmediği alan yok belki de… Giyim, makyaj ve takıdan sonra şimdi de dekorasyon alanında oldukça ses getiren maskulen modası anlamca erkeksi veya erkeği andırır. Örneğin:  Giyim konusunda bir kadının kravat takması maskulen bir tarz olarak algılanırken dekorasyonda bu daha farklı olarak algılanabiliyor.

maskülen dekorasyon
maskülen dekorasyon

Dekorasyonun Maskulen Aksesuarları ve Renkleri

Tripod lambaderler, merdiven tarzı kitaplıklar, siyah deri koltuklar ve tolix sandalyeler buna örnek gösterilebilir. Renk açısından bir değerlendirme yapılacak olunursa renklerden uzak sadeliğin ön planda olduğu rahatlıkla söylenebilir. Keskin hatların ön planda olduğu maskulen tarzda renklerinde olabildiğinde koyu olduğunu görebilirsiniz. Maskulen tarzın en belirgin rengi siyah denilebilir. Ancak siyahın yanında lacivert ve kahve tonların ağırlıklı olduğu renklerde kullanılıyor.

maskülen dekor
maskülen dekor

Maskulen dekorasyon için koyu renklerin kasvetini genellikle beyaz ve krem tonlar dağıtır. Yani bu stilde kesinlikle ara tonlara yer yoktur. Kesin iki farklı renk kullanılır. Bu renklerden birisi açık diğer kapalıdır. Bisikletten ilham alınarak tasarlanmış ürünler, at figürlü heykeller, dünya küresi, futbol ve basketbol gibi sporların yer aldığı tasarımlar örnek verilebilir. Erkeklerin tercih edebileceği tüm aksesuarlar bu stilde olmazsa olmazdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir