Medikal Gereksinim Olarak Havalı Yatak

Yatalak hasta ya da yatalak hasta yakınları açısından değerlendirildiğinde hastanın konforu ve vücudunda bası yaraları açılmaması açısından havalı yatak önemli gereksinim ve yardımcı olarak işlev görmekte. Sürekli olarak yatmak durumunda olan hastanın özellikle vücudunun arka tarafında meydana gelen yatak basısı yaraları önlem alınmadığı takdirde çok daha ciddi sonuçlara yol açmakta.

havalı yatak
havalı yatak

Çalışma prensibi olarak hava giriş kanalları bulunmaktadır. Bu hava giriş ve çıkış kanalları sayesinde vücuda bir nevi masaj uygulanması ile hastanın kan dolaşımının hızlandırması sağlanır. İstenildiğinde azaltılıp yükseltilebilen ava devri nedeni ile hastanın daha konforlu biçimde yatması sağlanır. Sessiz çalışması nedeni ile rahatsızlık vermeyen havalı yatak çeşitleri kontrol paneli sayesinde kolayca kontrol edilebilir.

Yine hasta ağırlığına göre desteklenebilen yapısı ile yara oluşumunu engellemek üzere yatak üzerinde lazerler ile açılmış olan hava boşlukları bulunmaktadır. Yatalak hastanın tüm vücut konforunu üst seviyede sağlayan havalı yatak, bası yarası (dekübit) oluşmasını engelleyen koruyucu (profilaktik) olarak ve yine oluşan yaraların tedavi sürecinde de kullanılmaktadır.

Doğru Biçimde Hasta Bezi Kullanımı

Kısa süreli ya da uzun süreli yatakta tedavi görmek durumunda olan hastalar ve yakınları için oldukça önemli diğer bir medikal ürün olarak hasta bezi hava alan alt alanı nedeni ile deri üzerinde oluşabilecek nemlenmeyi engeller ve cilt tahrişi oluşumunu engelleyen yapıdadır. Hasta bezi ve havalı yatak gibi pek çok medikal ürünün en gelişmiş şekli ve avantajları ile yer aldığı http://www.e-medikal.com.tr adresi tüm bu konularda önemli oranda yardımcı olacaktır.

2 Replies to “Medikal Gereksinim Olarak Havalı Yatak”

  1. Medikal ürünlere her zaman ihtiyaç duyulabiliyor. Ne zaman ne olacağı maalesef belli olmuyor. Kaliteli medikal ürün almak şart diyebilirim. Hastalık sürecinde kesinlikle medikal ürünlerin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Siz de dikkatli olun derim.

  2. Havalı yataklar gerçekten medikal bir gereksinim diyebilirim. Hastalar için önemi ilaçtan çok daha fazladır. Uzun süreli hastalıklar için havalı yataklar olmazsa olmaz. Havalı yataklar ile eskisi gibi uyumak eziyet haline gelmiyor. Havalı yataklar ile istediğiniz kadar uyuyun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir