Meme Ucu Küçültme Ameliyatı

Meme ucu küçülme ameliyatı her kadın ve anneler için ciddi bir iştir. Kadınlarda bazen meme başı yani areola dediğimiz yer olması gerekenden biraz daha büyük ve geniş çaplı olabilir. Meme ucundan başlanıp sünnete benzer bir işlem yapılarak belli bir miktarda doku çıkarılır ve bu ameliyat ile istenilen boyuta getirilir. Yapılan bu işlem genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Bu tür ameliyatlar aşağı yukarı 1 saat sürer. Ameliyat sonrasında ise belirgin derecede bir iz meydana gelmez. Meme akışında ise süt akışında artma veya azalma olmaz.

Meme Ucu Küçültme

Meme Ucu Küçültme Ameliyatı Emzirmeye Engel Mi?

Gelişen teknoloji ile bu alanda yapılan her türlü ameliyatta kişinin süt kanalları zarar görmez. Dolayısıyla da bu tür meme ucu küçültme ameliyatı döneminde emzirmeyi engelleyecek bir durum söz konusu değildir. Bunun aksine bu gibi ameliyatlar memede sorun yaşayan her kadının çocuğunu rahat emzirebilmesi adına yapılır. Her kadın bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. Dolayısıyla anne olan her kadın çocuğunu rahatlıkla emzirebilir. Doktorun vermiş olduğu kurallara uyan her kadın ameliyat sonrası sağlıklı bir süreç yaşar. Bu süreçte de çocuğuyla ilgilenen her anne emzirme konusunda da ciddi sorunlar yaşamaz ve rahatlıkla emzirme işini gerçekleştirir.

Ameliyat Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Meme ucu küçültme ameliyatı sonrası kişi kendini iyi hissediyorsa aynı gün taburcu olabilir. Bu durum doktor gözetimi altındadır. Doktor tavsiyesi ne olursa kişi ona uymalıdır. Kişinin geceyi hastanede geçirmesi önerilir. Ameliyatın ardından ağrı kesici kullanarak ağrı seviyesi minimum seviyeye indirilebilir. Meme ucunda ve genel anlamda oluşan şişlik birkaç gün sonra etkisini göstermeyi kesecektir. Bandajlar ise aşağı yukarı 3 ila 4 gün sonra çıkarılır. Ameliyat olan kişi iki hafta sporcu sütyeni kullanmalıdır. Spor ve egzersiz gibi hareketlerden, ağır ürün kaldırmalardan olabildiğince uzak durmalıdır. Ağır ürün kaldırımında kişinin göğüsleri ciddi anlamda ağrı yapabilir. Bu da kişi için olumsuz bir durum olmuş olur. Ameliyatın ardından kişinin meme uçlarında herhangi bir his kaybı yaşanmaz.https://tugbadindar.com/hizmetler/meme-ucu-kucultme firmamızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir