Menfez

Menfez; temiz hava girişini sağlama ya da kirli havayı dışarı atmaya yarayan özel filtre sistemleridir. Kapakların duruş açısına göre farklı işleve sahiptir. Menfezler iç yüzeyinde yer alan tel file sayesinde haşerelerin içeri girmesine de engel olur. Özellikle apartman boşluklarından gelme tehlikesi olan büyük maddeleri de engellemektedir. Menfezler açılabilme ve kapanma özelliğine sahiptir. Bu ürünün en işlevsel yanı ince kanallarının olmasıdır. Kanalları geçirgen olduğu için yer aldığı ortamda hava ve su geçişini sağlamaktadır.

Menfez Kullanım Alanları Nelerdir?

Menfez en yaygın olarak madde geçişini sağlamak adına kullanılır. Hava akışının olduğu ortamlarda belirli bir aralık olmasıyla havalandırma girişine takılmaktadır. Başka bir maddenin girişine izin vermeyecek şekilde havalandırma görevini üstlenir.

Menfezlerin üstü açılabilir olduğu için fonksiyonel ürünlerdir. Hava akışını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bunun için menfezin kanatlarını belli aralıklara ayarlamanız  yeterlidir. Veri merkezleri, sistem odaları, enerji hatlarının ısı oluşturduğu alanlar, sıcak ve soğuk hava koridorları gibi hava devir daimi olması gereken alanlarda kullanılır.

Ürünün çalışma prensibi hava şiddetini ve gideceği yönü ayarlamaktır.  Böylece havayı kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca inşaat sektöründe ya da büyük işletmelerde de mutlaka bulunması gereken bir üründür.

Menfez Siparişi

Menfez genel olarak gözenekli alüminyum ya da galvaniz metal mesh menfezlerde kullanılır. Bu ürünlerin ölçüleri ve kalınlıkları çok önemlidir. Bu yüzden ihtiyacınıza uygun boyutta, özel ölçülerde ve kalınlıkta üretilecek menfezler sayesinde havalandırma sistemlerini kontrol altına alabilirsiniz.

Menfezler özellikle doğalgaz kaçağı olma durumu dikkate alınarak kullanılması gereken bir üründür. Menfezi uygun kalınlık ve ebatlarda hava akımını kontrol etmek adına en uygun yere monte etmelisiniz. Her türlü menfez ihtiyacı için https://www.ceylanlarmetal.com/menfez adresine ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir