Mideniz İçin Şeftali ve İncir Tüketin

Meyvelerin içerdiği vitaminleri bilmek, hangi rahatsızlığı önlediği hakkında bilgi sahibi olmak sağlık açısından oldukça önemli. Uzmanlar meyve tüketiminin yemekten hemen sonra değil ayrı bir ara öğün olarak değerlendirmesi gerektiğini savunuyor. Ayrıca meyvelerin içerdiği doğal şeker nedeniyle tatlı yerine tüketilmesi faydalı bulunuyor. Meyvelerin insan sağlığı için oldukça faydalı olduğu unutulmamalı ve tüketimi alışkanlık haline getirilmelidir.

Sağlık Dostu İncir ve Şeftali

Her meyvenin mevsimi ve içeriğine göre faydası var. Yaz aylarında evlerimize konuk olan şeftali ve incir meyvelerinin bilinmeyen bir çok yararı var. Mide dostu olan şeftali ve incir aynı zamanda kabızlığa da iyi geliyor. Sindirim sistemini rahatlatan bu iki meyve metabolizmayı  hızlandırıyor. İçerdiği lif oranı ile yararı bilinen bu meyvelerin içinde, A, B, C vitaminleri var.  Ayrıca içerisinde yüksek oranda magnezyum, potasyum ve fosfor bulunuyor.

mide ağrısı
mide ağrısı

İnsan vücudu için gerekli olan vitamin ve mineral tablosuna dikkat etmek, metabolizma sağlığı için meyve ve sebze tüketmek son derece önemlidir. Günlük besin miktarları önemli olmakla birlikte unutulmaması gereken bir diğer şey, vücuda alınan bir vitaminin fayda sağlayabilmesi için çoğu kez başka vitamin ya da minerallere ihtiyaç duyabilmesidir. Bu sebeple ayırt etmeden hepsinden faydalanmak akıllıca olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir