Moda Sizce Nedir? Yakışanı mı Yoksa Trend Olanı Giymek mi?

Moda sadece trend kıyafetlerin birleşmesi demek değildir, moda her konuda karşınıza çıkan dönemin en çok konuşulan akımları demektir. Bu kıyafet olur, saç modeli olur, makyaj modası olur, renk tercihleri olur hatta mobilya seçimlerin de bile moda söz konusu olabilir. Ama modayı kabataslak özetlemek gerekirse, moda yakışandır.

giyim
giyim

Vücudunuzu Tanıyarak Giyinmelisiniz

Yaz başında ya da kış için alışverişe çıktınız diyelim, karşınıza ilk çıkanlar sezonun trend parçaları olacaktır. Peki siz sırf trend olduğu için hepsinden birer tane alıp dolabınıza koyacak mısınız? Ya o moda olan parçaların birçoğu size yakışmazsa ya da sizin proporsiyonunuza uygun değilse ne yapacaksınız? İşte bu yüzden alışverişe çıktığınızda hiçbir parçayı denemeden satın almamalısınız.

stil
stil

Alt bedeniniz üstünüze göre daha kalın olabilir ya da kalçalarınız dar olmasına rağmen omuzlarınız geniş olabilir, bu gibi vücut hatlarınızı ortaya çıkaran ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız. Dünya genelinde bütün moda otoritelerinin de söylediği gibi vücudunuzu tanıyarak giyinmeli ve ona göre seçimler yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir