Modaya Dayanıklı Aksesuar

Özellikle kış aylarının olmazsa olmazı olan eldivenler, birkaç yıldır sadece soğuk aksesuarı olmaktan çıkıp, artık bir moda haline geldi. Hem soğuktan koruma görevini yerine getirip elleri koruyan, hem de kıyafet kombinlerinin en çarpıcı parçası haline gelen bu çekici aksesuarlar, kıyafet dolaplarında yerlerini alıyorlar.

eldiven
eldiven

Sosyal ortamlarda ciddi bir davet için hazırlanırken, kıyafetinizi bileğinize kadar gelen hafif, dantelli bir modelle kombine ederek şıklığınıza şıklık katabilir veya soğuk havalarda kalın montlarınızla montlarınıza uyan süet modellerle tarzınızı sergileyebilirsiniz. Eldiven modası özellikle son beş yıldır çok büyük bir atılım yaparak çok çeşitli modellere imza atmış durumda.

Feminen duruşlu olan bordo, hardal ve siyah renkteki deri eldivenler özellikle çizmelerle birlikte muhteşem bir tamamlayıcı. Sportif ve rahat giyinmeyi seven bayanlar için örgü modeller öne çıkıyor. Özellikle yarım parmak, parmaksız ve dirsek boy modeller şıklık yarışında kadınların yanında yer alıyor.

Teknolojiden Etkilenen Eldivenler

Özellikle dokunmatik telefon, tablet ve bilgisayarların hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikle daha önce eldiven kullanırken karşılaşılmayan bir sorun ortaya çıktı. Eldivenler tuşa basmayı veya dokunmatik ekranı kullanmayı işkence haline dönüştürebiliyor. Özellikle bu amaç için baş ve işaret parmakların iç kısımlarına koyulan özel bir kumaş, dokunmatik telefonunuzu eldivenin sıcaklığından feragat etmeden kullanabilmenizi sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir