Modern Kitaplık Tasarımları

Ev modasında son dönemde dikkat çeken detaylardan biri de kitaplıklar. Bugün birçok kişi salonunda ve çalışma odasında kütüphaneye yer vermeye özen gösteriyor. Ev dekorasyonunda trendlere yön veren markaların dekorasyon fikirleri göz önünde bulundurulduğunda yaşam alanlarının genelinde kitaplık kullanımını önemsedikleri dikkatlerden kaçmıyor. Siz de evinizde kitaplık kullanmak istiyorsanız, modern tasarımları tercih edebilirsiniz. Özellikle ‘kendin yap’ seçeneklerinden yararlanmak ekonomik olarak da kazançlı çıkmanızı sağlayabilir.

modern kitaplık
modern kitaplık

 

Eski Televizyondan Kitaplık Olur mu?

Biraz olsun el becerisine sahipseniz sadece eski televizyondan değil, eski bir buzdolabından bile kitaplık yapılabilir. Yine de günümüzün moda akımına ayak uydurmak için eski televizyonunuzu kitaplık olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey televizyonun mekanik kısmından kurtulmak. Yan kısımlara, yani çerçeveye zarar vermeden tüp kısmını ve ekranı çıkarın. İçi tamamen boş kaldığında araya raf olarak kullanabileceğiniz bir sunta sıkıştırabilirsiniz. Biraz daha profesyonel bir sonuç almak istiyorsanız, herhangi bir marangoz size uygun ölçüde rafın kesilmesi ve yerleştirme tutamaklarının yapılması için de yardımcı olacaktır.

modern kitaplık
modern kitaplık

 

Eski ahşap merdiveninizi de kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Biraz bakım yapmak ve kitapların sığabileceği şekilde basamak kısımlarını ayarlamak yeterli. Yaslanacak bir duvarınız varsa, eski ahşap merdiveniniz salonunuzun en gözde parçası haline gelebilir. Paletleri kullanarak da kütüphane tasarımları oluşturabilirsiniz. Kendin yap önerileri ve dekorasyon fikirlerini takip ederek daha güzel yaşam alanlarına sahip olmak mümkün!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir