Mutfak Dekorasyonunda Öne Çıkanlar

 

Ev dekorasyonunda mutfak için ayrılan alan genişliyor. Son dönemde Amerikan mutfak tipi oldukça yaygın hale gelmeye başladı. Öyle ki birçok kişi mutfağını daha etkileyici hale getirebilmek için salonundan bile vazgeçebiliyor. Durum böyle olunca mutfak dekorasyonuna verilen önem her geçen gün daha fazla hale geliyor. Tıpkı salonlar gibi hem şık hem de konforlu olmasına dikkat edilen mutfaklar, en fazla zaman geçirilen alanlardan biri. 2017 mutfak dekorasyon trendleri içinde ise bar sandalyeleri, banklı mutfak masaları ve rustik detaylar dikkat çekiyor.

amerikan mutfak
amerikan mutfak

 

Mutfak için ahşap mutlaka kullanılması gereken bir unsur. Sadece ahşap masa sandalye değil, avize bile kullanılabilir. Ağaç içerine oyularak yerleştirilen ampuller hem doğal hem de şık görünümler yaratabilir. Tabi mutfaklar için asıl önerimiz kavanozlarınızı kullanarak yapabileceğiniz kendin yap avizeleri. Küçük bir araştırma yaparak mutfağınız için harika fikirler edinebilirsiniz.

Bar Tipi Sandalye Modelleri

mutfak dekorasyonu
mutfak dekorasyonu

 

Modern mutfakların vazgeçilmezi bar tipi sandalyeler oluyor. Yüksek boyutlarıyla oturma şekline alışman biraz zaman alıyor olsa da bar tipi sandalyeleri mutlaka kullanmalısınız. En azından iki sandalye dekoratif amaçlı bile kullanılabilir. Doğal ağaç görünümünü korumasına dikkat edilen bar sandalyeleri de mevcut. Eğer mutfak dekorasyonunuz bunu kaldırabilecek durumdaysa mutlaka denemeniz gerekiyor. Bank görünümlü masa takımları da tercih edilebilir. Sade ve doğal alanlar oluşturmayı seviyorsanız, kendinizi iyi hissetmenize olanak sağlayacak olan bu detayları görmezden gelmemenizi öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir