Nasır’dan Kurtulmanın Doğal Yolları

Nasıl günümüzde birçok insanın yaşadığı sağlık problemlerinden birisidir. Birçok insan yaşadığı nasır problemlerinden kurtulmak için doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri kullanıyorlar. yapılan bu doğal uygulamalardan mutlu ve memnun olmayabilirsiniz. Nasır, insanların canını çok fazla yakan bir sağlık problemi olduğu için kesinlikle tedavi edilmesi gerekir. Nasır sorunun kurtulmak evde yapabileceğiniz yöntemlerden birisi aspirin kullanmaktır.

nasır
nasır

Bunun için birkaç damla su içine aspirin koyun ve karıştırın. Koyu bir macun kıvamına gelsin. Daha sonra nasır üst kısmına aspirin macunu sürün ve üzerini kapatarak bir gece bekleyin. Bu işlem nasır kaybolana kadar devam edilmelidir. Nasırı 1 günde geçiren doğal tedavi uygulamalarından birisi de mısır nişastası kullanmaktır. Bazı insanlarda terleme orana yüksektir. Özellikle parmak aralarında yaşanan bu durum nasır başta olmak sağlık problemine neden olabilir.

Nasır Oluşumuna Engel Olun

Bu nedenle evde mısır nişastasını parmak arası ve ayağınız kısımlarına serperek ayağınızın kuru kalmasını sağlayabilir, nasır oluşumundan kurtulabilirsiniz. Nasır probleminin önüne geçmek için evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerden birisi tropik meyve olarak nitelendirilen ananas’ı kullanmaktır. Manavdan aldığınız ananas’ı kestikten sonra nasır olan bölgeye yerleştirin.

nasır tedavisi
nasır tedavisi

Bir gece bandajlı şekilde beklettikten sonra bandajı ayağınızdan çıkarın . Yapacağınız bu yöntem ayağınızın hızlı şekilde iyileşmesini sağladığı gibi hafiflemesini de sağlar. Nasır oluşumundan kurtulmak için kullanacağınız bir diğer yöntem ise yeşil olgun olmayan incir suyu ile nasırı temizlemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir