Ne Olacak Bu Yarım Kalan Diyetler?

Birçok kişi diyet yapmaya başladıktan kısa süre sonra diyetini yarım bırakıyor.  Sonrasında ise diyet yapsam da kilo veremiyorum, diyor. Peki, yarım bırakılan diyet uygulamasında asıl hata diyette mi kişi de mi?

diyet
diyet

Yapılan Hatalar

Uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre bazı diyetler kişiye uygun olmamaktadır. Kişinin aşırı halsiz kalmasına sebep olur Bu durum ise hareketsizleşmeye doğal olarak kalorinin harcanmamasına sebep oluyor. Aynı zamanda şok diyet uygulamasını yapan kişiler ise belirtilen günde istenen kiloya kavuşup sonrasında aynı kiloyu hatta iki katını da alabiliyor. Bu sebep ile mutlaka size en uygun olan diyet programını seçmeniz gerekir. Bu seçimi ise siz değil doktorunuz yapabilir.  Gerekli olan ölçüm ve tahlillere göre diyetinizi planlar.

Diyet uygulamasında yapılan sık hatalardan biri aç kalmadır. Kişi henüz acıkmadım diyerek ya öğün ya da ara öğünü atlar. Bu da diğer öğüne kadar aşırı acıkmaya ve daha çok yemek yeme isteğine sebep olur.

sağlıklı öğünler
sağlıklı öğünler

Kilolu kişilerin bir hatası ise zayıf kişilerin onlardan çok yemek yemesine karşın zayıf olmalarını göstermeleridir. Zayıf kişiler artık doğal bir diyet içinde olduklarından yemeklerde kendileri frenleyebilme ve daha fazla hareket ederek alınan kaloriyi yakabilme becerisine sahiptir. Birçok zayıf kişinin spor yaptığını da unutmayalım. Bu sebep ile hem aç kalmamak hem de alınan kalorinin yakılması diyet uygulamasında en gerekli olan etkendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir