Nemlendirici Kremler Nasıl Kullanılmalı?

Cildin nemli kalması için düzenli olarak bakımının yapılması gerekir. Nemlendirici sürdüğünüz zaman cilt hem beslenir hem de kırışıklık oluşmaz. Cildinize nemlendirici sürerken bazı püf noktalarına dikkat etmeli ve cilt bakımını doğru tekniklerle yapmalısınız. Cildinize krem sürmeden önce cildinizi yüz jeli ile temizleyin ve daha sonra nemlendiriciyi kullanın.

nemlendirici
nemlendirici

Nemlendirici Kremin Etkili Olmasını Sağlayan Püf Noktaları

Cildinizin nemli kalması için fazla krem sürmenize gerek yok. Cildinize dokunduğunuz zaman kuru olup olmadığını anlarsınız. Kuruduğu zaman kremi uygulayın. Nemlendiriciyi yüzünüze masaj ile uygulayın. Yüz bölgesine krem sürerken yer çekimini dikkate alın ve elinizle yüzünüzü yukarı doğru gerin, kremi sürün.

Yüz kreminizi kesinlikle göz çevrenize uygulamayın. Göz çevresi hassas olup farklı göz kremleri kullanılmalıdır. Gece yüzünüze nemlendirici sürdüğünüz zaman cildiniz kendini yeniler. Nemlendirici kremleri buzdolabında saklanmalı. Buzdolabında ömrü uzar.

nemlendirici krem
nemlendirici krem

Yüz tipinize uygun kremleri tercih edin. Yağlı cildiniz varsa yüksek oranda nemlendirici içeren kremlerden kaçınmanız gerekir.

Duş aldıktan sonra cildiniz nemliyken krem sürerseniz, kremi cildiniz daha hızlı emer ve cildiniz daha uzun süre nemli kalır. Yüzünüzü sabun ile yıkamayın ve sert havlu ile kurulamaktan kaçının. Sabah ve akşam cildinize düzenli nemlendirici uyguladığınız zaman cilt dokunuz güçlenir ve erken kırışıklıkların da önüne geçersiniz. Cildinizin nem dengesini kazanması için günde 12 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir