Obezitenin Kötü Etkileri

Yaşadığımız dünyanın en büyük hastalıklarından biri obezitedir. Obezite, genel olarak bedenin yağ kütlesinin,  yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının,  istenilen ağırlığın üzerine çıkmasıdır.

obezite yan etkileri
obezite yan etkileri

Bu durum ciddi bir rahatsızlığa yol açar. Solunum yolları, dolaşım sistemi ve sindirim sistemini büyük ölçüde etkileyen obezitenin negatif yönleri maalesef bununla da sınırlı değildir. Özellikle erken ergenliğe neden olması, o yaşta olan bireyler için kötü bir dönemin habercisidir.

Bu Etkileri Bertaraf Etmek İçin

obezite
obezite

Kız çocuklarında görülen obezite, obezite olmayanlara göre,  göğüslerinde aşırı büyüme ile kendisini gösterir. Bu,  zamanla bireyde ruhsal ve sinirsel olarak bozukluklara yol açar. Obezite tedavisi,  bu payda çerçevesinde değerlendirilmeli ve tedavisine başlanmalıdır. Gerek psikolojik tedavi gerekse de tıbbi tedavi paralel ölçüde gitmeli ve bireyin bozulan sağlığı tekrar yerine getirilmelidir.

One Reply to “Obezitenin Kötü Etkileri”

  1. Obozite hastalığı gerçekten çok zor hastalıklardan bir tanesi özellikle hayatınızı olumsuz yönden etkiliyor. Hayatı zorlaştırıyor ve yavaşlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir