Odalar Nasıl Aydınlatılmalı?

Dekorasyonda ışığın büyük bir önemi bulunduğu tartışılmaz bir gerçek olarak evini baştan tasarlayacak kişileri karşısına çıkıyor. Mekan içerisindeki iyi bir aydınlatma atmosfer içerisinde büyük bir huzur yaratır. Ancak yaşam alanının her noktasının konumsal olarak farklı olması aldığı ışığı tamamen değiştiriyor. Özellikle de her alanın aydınlatmasının özel olarak oluşturulması büyük bir önem arz ediyor.

Her Oda İçin Özel Aydınlatma

Koridor için ışık kaynakları tüm alan boyunca kullanılabilir, yarı şeffaf aplikler bu noktada modern yüzyılın en önemli avantajlarından birisi oluyor. Bu noktada koridor ve odalar arasındaki ışık farkının bariz boyutlarda olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

oda aydınlatma
oda aydınlatma

Yemek köşesi ise masa üzerindeki her şeyine net biçimde görülebilmesi açısından aydınlatmanın en önemli noktalarından birisini oluşturuyor. Tavandan kullanılabilecek aydınlatma ürünlerini yerden aydınlatmalarla de desteklenebilir. Zamanın büyük bir kısmını mutfakta geçiren bayanların rahat çalışabilmesi için, tavandan geniş yüzeyli ışık yayıcı lambalar kullanılabilir. Ayrıca tezgah ve dolaplar üzerinde noktasal aydınlatmalar kullanılabilir.

aydınlatma önerisi
aydınlatma önerisi

Banyoların ise gözü yormayan ve her noktayı en doğru şekilde aydınlatacak parlak ışıkların tercih edilmesi kaygan bir zemine sahip olan banyolarda güvenliğinde yüksek düzeyde olmasını sağlar. Yatak odasında ise daha loş bir atmosfer sunarken, aynı zamanda da iyi bir aydınlatma sağlayacak başucu aplikasyonları ve lambaları kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir