Ofiste Çalışırken Sağlık

İş hayatlarında ofis çalışanları da bazı sağlıksal sorunlara maruz kalabiliyor. Çalışma masasında yazılar okunup yazılıyor, bilgisayar kullanılıyor ve telefon görüşmeleri yapılıyor.

Bütün bir iş gününün genel olarak masa başında geçmesi kolay sanılabilir ama hiç te öyle değildir.Ofiste sağlık calışanların mutlaka dikkat etmesi gereken çok önemli bir husustur.

ofiste sağlık
ofiste sağlık

Çalışma şartlarının yol açtığı hareketsizlik ve kapalı bir ortam olması nedeniyle açık havadan yoksunluk çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor.

Maalesef ofiste çalışanların aşırı kilo, göz rahatsızlığı ve çeşitli ortopedik sorunlara maruz kalabildikleri biliniyor. Dikkat ederek ve bazı sağlıklı yöntem ve teknikler uygulayarak kendinizi koruyabilirsiniz.

Ofiste Uygulayabileceğiniz Hareketler

Bina içinde asansör varsa bunu kullanmaktan kaçının. Merdivenleri kullanırken yapılan hareket kalp atışlarını düzenler, solunum rahatlığı ve kolaylığı sağlar. Ayrıca kalori yakacağı için formunuzu bulmanıza ve korumanıza da yardımcı olur.

ortopedik ofis sandalyesi
ortopedik ofis sandalyesi

Masanın ve ofis sandelyenizin ortopedik olması çok önemlidir buna dikkat edin. Otururken bel ve boynu dik tutmalı ve ayak tabanlarını tam olarak zemine basmalısınız.

Aşırı olmamak suretiyle bazı gevşetici bedensel hareket teknikleri yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir