Ortamlara Uygun Makyajınızla Işıldayın

Nerede olursanız olun, davetlerde, partilerde, sokak eğlencelerinde, bulunduğunuz ortama uygun yapacağınız makyaj sizi gecenin yıldızı yapabilir. Güzel bir sonuç için en baltan yüzünüzü tanımanız ve cildinizin bakımın ihmal etmemeniz bu işin kuralı. Her adımda yapılacak ten makyajının püf noktaları işi kolaylaştırabilir. Cildinizi nemlendirdikten sonra cilt yapınıza uygun bir baz kullanın.

makyaj
makyaj

Baz cildinizdeki gözeneklerin daha pürüzsüz olmasını ve makyajın daha uzun süre kalmasını sağlıyor. Üzerine fırça ile ten rengi ile aynı fondöten uygulayın. Tüm yüze değil, özellikle T bölgenize sürerseniz daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük bir fırçayla da göz altı, burun kapağı gibi bölgelerde kullanabilirsiniz. Bu kapatıcıyla sivilce ve lekeleri de kapatabilirsiniz. Fırçada kalanlar gene T bölgesinde işe yarar.

Akşam Yemeğine Davetlisiniz

Yemek daveti için kırmızı ve siyah klasik bir makyaj seçebilirsiniz. Gözün üst kirpik diplerine kesik fırça darbeleriyle kahverengi bir far sürün. Göz kapağının tamamına ve alt kirpik diplerine ise bir ton açık kahverengi far uygun olacaktır. Eyeliner’ı ortadan başlayarak kirpik bitimine kadar sürün.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Göz pınarına doğru ince, sona doğru kavisli bir çizgi güzel durur. Ten renginizden biraz daha koyu bir fondöten ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Son olarak kırmızı ruj sürün ve kırmızı dudak kalemiyle de çevreleyin. Kenarlara netlik kazandırmak için ince bir fırçayla kapatıcı kullanabilirsiniz. Hafif, doğal ve klasik bir akşam makyajıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir