Ozon Tedavisi Nedir?

Sağlıkla ilgili televizyon ve gazetelerde en çok okuduğumuz haberlerden birisi de ozon tedavisi ile ilgili haberler olmuştur. Ozon tedavisi ozon gazı ile yapılan tedavidir. Oksijenin ardında çok güçlü özelliklere sahip bir element olan ozon, birçok hastalığın tedavisinde de etkili olarak kullanılır. Ozon tedavisinin en yaygın kullanılan tedavi alanları Dolaşım bozukluğu hastalıkları, romatizma, kireçlenme ve viral rahatsızlıklar olmuştur.

ozon tedavisi
ozon tedavisi

Bunun yanında Yara dezenfeksiyonu, bakteri ve virüse bağlı hastalıkların tedavisinde de ozon kullanılır. Uygulama şeklinde uygulamaya maruz kalacak kişinin yaşı önemlidir. Ozon gazının uygulama yöntemleri farklıdır. Buna göre Major Otohemoterapi, Minör Otohemoterapi, Rektal Ozon Terapisi ve Kulak İnsaflaysan Terapisidir.

ozon tedavisi nedir
ozon tedavisi nedir

Ozon Tedavisi Özellikleri Nelerdir?

Ozon tedavisi insanların yaşam kalitelerini artırma konusunda son derece etkin olup günümüzde birçok sağlık merkezinde seanslar dahilinde yapılır. Kan dolaşımını artırma yeteneğine sahip olan ozon yan etkisi olmayan bir tedavi olduğu için ilgili hastalıkların her birinde etkin olarak tercih edilen tedavi yöntemidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir