Parke Markaları

Parke markaları konusunda bilgi almak istediğinizde Parke Parke sizin için en geniş seçenekleri sunarak bilgi veriyor.

Parke markaları söz konusu olduğunda ülkemizde birçok seçenek vardır. Sağlam ve sağlıklı bir zemin içinde bulunan parke çeşitleriyle ihtiyacınız olan mekanları kısa sürede daha şık bir hale getirebilirsiniz. Birçok ağaç türü vardır. İster yumuşak ister sert olsun, çeşitli ahşap türlerinin doğru seçimi yapabilmek için bilinmesi gereken belirli özellikleri vardır.

Parke Özellikleri

Çoğu yumuşak ve yumuşak ahşaptan daha dayanıklı ve yoğundur. Genellikle dolap yapımında ve parke yapımında kullanılır. Dolap yapımcıları, onları en eski mobilyalarda hayatta kalma ve değerlerinin türediği özellikler olan sertlikleri ve güzellikleri için kullanırlar. Parke yapımında, tornalama işlerinde, sandalye, kesme tahtası, pasta tahtası gibi mobilya ve aletlerin yapımında, aynı zamanda oyma objeleri ve müzik aletlerinde kullanılabilir. Kayın buğulandığında bükülebilir.

Parke daha ekonomiktir ve ahşap kadar kaliteli değildir. Ancak renk seçenekleri de bir o kadar fazladır. Birçok iç dekorasyon stilinde parke kullanılır ve renk seçenekleri oldukça geniş olduğunda iç mimarlar tarafından beğenilerek uygulamalarda tercih edilir. Değişik parke markaları olsa da renk seçenekleri genelde aynıdır.

Parke Yapılan Ağaçlar

Elastik, hafif ve dayanıklı ahşap, soluktan koyu tonlara giden kahverengi bir renge sahiptir. Neme dayanıklı olup , dolap yapımı, rustik mobilya üretimi ve parke imalatı için uygundur. Şişeler için kirişler, direkler, armatürler, sepetler ve çıtaların yapımı için de uyarlanabilir.

Kestane ağacı, onu mantar ve bakterilerden koruyabilen doğal bir madde olan tanen içerir. Bu nedenle zamanla daha dayanıklı hale gelir. Kırmızı-kahverengi renkli kiraz ağacı, mükemmel bir ağaçtır, sert ve kompakttır. Hem dolap yapımında hem de mobilya yapımında ve yer döşemelerinde çokça kullanılmaktadır.

Huş ağacı açık bir renge sahiptir ve çoğunlukla modern mobilyalar için kullanılır. Meşe ise kırmızımsı kahverengi veya açık kahverengi rengi ile çok sağlam ve esnek bir ağaçtır. Hem mobilya yapımında hem de ahşap zemin yapımında sıklıkla kullanılır. Parke markaları da bu ağaç türlerine ağırlık verenler olarak uygulama yapmaktadır. https://www.parkeparke.com.tr/en-cok-tercih-edilen-parke-markalari firma müşteri temsilcisinden geniş bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir