Paslanmaz Sac ve Üretimi

İnce yapıya sahip paslanmaz sac, rulo veya plakalar şeklinde kullanılan bir paslanmaz ürün çeşididir. Asla paslanma riski olmayan bu ürün siparişe bağlı olarak plaka ve rulo şeklinde üretilmektedir. Ürün içinde kullanılan paslanmaz krom elementi ona dayanıklılık verir.

Birçok yerde kullanım alanı olan paslanmaz sac, lazer kesim makinesi yardımı ile istenilen ölçülerde kesilmektedir. Ağırlık tablosu değişkenlik gösteren paslanmaz sac 0,40 ila 8,00 mm arasındaki kalınlıklarda üretilir ve 6,4 kilogramdan 800 kilograma kadar ağırlıkta imal edilebilir.

Ayrıca % 100 oranında geri dönüşüm imkanı olan paslanmaz sac, Fransız bilim adamlarınca sektöre kazandırılan bir maddedir. İlk defa 1944 de sülfit kağıt üretiminde kullanılan paslanmaz sac o zamanlardan bugüne dek büyük değişime uğramıştır.

paslanmaz sac üretimi
paslanmaz sac üretimi

Paslanmaz Sac ve Kullanım Alanları

Günümüzde kullanım alanı oldukça geniş bir yer tutan paslanmaz sac en sık tercih edilen paslanmaz ürünlerdendir. Gerek çamaşır makinelerinde, gerek sıcak su sistemlerinde, gerek kimya araştırmalarında, gerek fırınların inşasında ve lastik üretimlerinde kullanılan paslanmaz sac, günden güne daha da genişleyen bir kullanım alanı aralığına ulaşıyor. Ayrıca fotoğrafçılık alanında, ısıya dayanıklı yapısı sayesinde buhar kazanlarında, petrol tahliye tesislerinde ve deniz sanayisinde de kullanılmakta.

Paslanmaz sac sıcaklığa olan direnci ile bilinen bir üründür ve Nikel paslanmaz firması paslanmaz sac üretiminde oldukça kaliteli bir iş çıkarmaktadır. Kullanıcılarına büyük avantajlar sunan ürün suyun ve ısının olduğu yerlerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir