Portmanto Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Portmanto şapka, mont vb. eşyaların asmak için kullanılan askılı dolapların genel adıdır. Aynalı, çekmeceli, dolaplı ve askılı modelleri bulunan portmantolar evlerin olmazsa olmaz mobilyaları arasında yer alır. Genel olarak evlerin giriş kısmına konulan portmantolar ev dekorasyonunun antreden başladığını göstermesi bakımından önemlidir. Bu nedenle portmanto seçerken dikkat etmeli, evin genel dekorasyonu ile uyumlu olan portmanto modelleri seçmeye özen göstermeliyiz.

portmanto modelleri
portmanto modelleri

Portmanto Nasıl Seçilir?

Portmanto seçiminde en önemli husus hiç şüphesiz ölçüsüdür. Dekoratörler portmantoların kapı pervazı ile eşit olmasını tercih ederler.  Portmantonun kapı ile eşit olması estetik açıdan daha şık durmasını sağlar.

Portmanto modelleri klasik, avangart, modern, country tarzlarda olabilir. Seçilecek modelin tarzı evin genel dekorasyonu ile uyumlu olması evinize daha hoş bir görünüm kazandırır. Seçiminizi yaparken bu hususa dikkat etmeniz de fayda var.

portmanto fiyatları
portmanto fiyatları

Evinizin girişi küçük ise duvara monte edilen modeller üzerinde durabilirsiniz. Büyük bir antreniz varsa seçim konusunda daha özgür olabilirsiniz. Aynalı portmantolar antrenin daha aydınlık ve geniş görünmesine yardımcı olur. Evin az ışık alan bölümü olan girişlerin daha aydınlık görünmesi için renk seçiminizi beyaz, krem, fildişi vb. açık renklerden yana yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir