Radara Yakalanmayan Hayalet Helikopterler

Radara yakalanmayan uçak teknolojisinden sonra, radara yakalanmayan helikopterler de üretilmeye başlandı. Bu seferki teknoloji Çin ülkesinden geliyor. Askeri teknoloji denilince genellikle akla Amerikan ordusu geliyor. Şu ana kadar askeri teknoloji alanında İsrail ile bayrağı önde götüren Amerikan ordusu, hayalet helikopterler ile birlikte bayrağı geçici bir süre Çin’e kaptırmış gibi görünüyor.

hayalet helikopter
hayalet helikopter

Ekonomisi sürekli gelişen Çin devleti, teknoloji alanında yaptığı yatırımlar ile teknoloji alanında da kendisini göstermeye başladı. Günümüzde yapılan savaşlarda en avantajlı durum olarak görülen, radarlara yakalanmama özelliği, yakın zamana kadar uçaklarda kullanılmaya başlanmıştı. Sonunda bu teknoloji helikopterlere de adapte edildi.

Hayalet Helikopter Özellikleri

Şu anda halen geliştirilen hayalet helikopterler, 2020 yılında kullanılmaya başlanacak. Radara yakalanmama özelliğini kuyruk bölümünden alan helikopterin en büyük özelliklerinden bir tanesi, kuyruk bölümündeki rotor kısmının özel olarak kaplanması.

helikopter
helikopter

Bu sayede daha az ses çıkarıyor ve radarlar tarafından tespit edilemiyor. Kara desteği sağlaması açısından ayrıca üst düzey silahlar ile de donatılacak olan helikopter, şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir