Rinoplasti Yeni Trend Avşar Maskesi

İnsanın tüm bedeni baştan söyle bir süzüldüğünde en dikkat çeken bölümü yüz çevresidir. Yüz de kendi içinde ayrı bütünlüğe sahiptir. Yüz güzelliğinin kusursuz olması ise her insanın en büyük hayallerinden birisidir. Ancak yüzdeki belli bölgeler kusursuz olmasına rağmen bazı bölgeler istenilen şekillerde olmayabilir. En azından bu kusursuzluk her insan için aynı derecede olması beklenemez. İşte tam bu sırada akla estetik yöntemler geliyor.

avsarmask
avşar mask

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak devamlı ilerlemeler kaydeden estetik dünyası da kendi alanında oldukça çeşitlilik gösterir. İnsanların değiştirmek veya istedikleri şekilde olmasını istedikleri sorunlu bölgeler artık estetiğin getirdiği yeniliklerle oldukça kolay şekilde çözüme kavuşabiliyor.

Op. Dr. Yakup Avşar
Op. Dr. Yakup Avşar 3d mask rinoplasti

Estetik alanında yapılan operasyonlar değerlendirildiğinde ise en fazla göze çarpan işlemler yüz gerdirme, göz kapağı estetiği,gıdı gerdirme ve burun estetiği şeklinde sıralanabilir. Dünya genelinde bakıldığında bu operasyonlar arasında en sık başvurulanı burun estetiğidir. 17 yaş üzeri bireylere uygulanan burun estetiği ameliyatında, başvuran hastanın yüz hatları dikkate alınarak cerrahi işlem yapılır. Sadece burnunun görünümünden değil aynı zamanda burun eti büyüklüğü ve solunum çeken kişilerde bu cerrahi işlemden faydalanabilir.

Estetik ameliyat sırasında cerrahi müdahaleler olduğu için ağrı olması muhtemeldir. Ancak günümüzde yapılan teknolojik ilerlemelerle beraber bu ağrıların da minumuma indirilmesi mümkündür. Eski dönemlerde olduğu gibi ameliyat sonrası burunda ve yüzde aşırı derece de morluklar, haftalarca süren şişlikler ve ağrılar tarihe karışıyor. Sizde burnunuzun görünümünde yakınıyorsanız ve bu durum sizi psikolojik olarak rahatsız ediyorsa burun estetiği operasyonlarından faydalanabilirsiniz.

Burun ameliyatı olmaya karar verdiyseniz estetik müdahaleden önce beklentilerinizi mutlaka doktorla paylaşmalısınız. Ameliyat yaptırmaya karar verdiyseniz regl döneminizi hesaplayarak bir gün belirlemelisiniz. Aynı zamanda kullandığınız ilaçlar varsa bunları doktorunuzla mutlaka paylaşmanızda fayda var. Cerrahi müdahale öncesi gece 24.00 sonrası kesinlikle su dışında başka katı sıvı gıdalar alınmaması gerekir.

Burun Estetiğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Rinoplasti estetik, burun ameliyatı anlamındadır. Amacı da burunda oluşan şekil bozukluklarını düzeltmektir. Burun yapısını ve yüz orantısını değerlendirerek burun boyutlarının küçülmesi veya büyütülmesi amaçlanır. Burun estetiğinin amacı yüze uygun burnu ortaya çıkarmaktır.

Rinoplasti operasyonunun özel bir öneme sahip olmasının nedenleri; Burnun konum olarak yüzün tam ortasında yer alması sonucu küçük kusurlara, yapılara bağlı olarak direk dikkati çekmesi ve burnun solunum organlarının başlangıç yeri olması gibi nedenlerdir.

Burun ameliyatlarında başarıyı elde etmek ameliyat öncesi, ameliyat sırası ve ameliyat sonrası evrelerin iyi planlanmasına bağlıdır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak burun estetiği alanında da ilerlemeler vardır. Bunlardan birisi de gündemde adından sıkça söz ettiren 3d maske yöntemi.

Konu hakkında detaylara girmeden Kanal D ekranlarına haber olan ve reuters ajansınında yayınladığı 3d avşar mask konusunda bir video paylaşalım.

Hastaların işlem sonrası kendilerini görebilecekleri bir kalıp sağlayarak istenilenin bire bir aynısını göstermeye yardım eden 3d maske yöntemi ilk defa estetik cerrah Op. Dr Yakup Avşar sayesinde gün yüzüne çıktı. Türkiye’de bir ilke imza atan bu başarılı doktor yurt dışında bile fazla yaygınlaşmayan bu 3d maske burun estetiği yöntemini İsveçli bir hastaya da uygulayarak başarılı bir iş çıkardı. Dünya medyasının ilgi odağı haline gelen bu doktor renkli 3D mask print kullanarak yüz ve vücudun maskelerini üretiyor.

3d mask
3d mask

3D Mask Print Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Hastalara ameliyat öncesi 3d programlar aracılığıyla yapılan tasarımlar burun estetiği ameliyatı öncesi görmeyi sağlıyor. Heykeltraş estetik cerrah Yakup AVŞAR yöntemiyle önceden hastanın benzer kopyasını almak oldukça güçtü diyor. Ancak bu yöntemle beraber artık birebir kopyasını almak mümkün. Bu ameliyatın doktor açısından da büyük avantajları vardır. Örneğin: Ameliyat tasarımını maske üzerinden yaparak daha iyi sonuca ulaşmasını sağlar.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir