Saç Dökülmelerine Karşı Alınabilecek Önlemler

Günümüzde kadın ve erkek olmak üzerine birçok insanın ortak problemlerinden birisi olan saç dökülmeleri kelliğin başlangıcı olarak biliniyor. Farklı cinsiyetlerde gerçekleşen saç dökülmelerin başında farklı etkenlerden söz edilebilir. Yaş, menopoz, hastalık, genetik, hamilelik, stres, sıkıntı gibi birçok farklı etken saç dökülmeleri için gösterilebilir.

saç
saç

Ancak alınabilecek olan basit ve etkili önlemler sayesinde dökülmeleri yavaşlatabilir ve engelleyebilirsiniz. Öncelikli olarak saçlarınız için mutlaka vitamine başvurun. A vitamini kafa derisini besleyen ve koruyan bir özelliğe sahip. Bunun yanı sıra Omega-3 E ve B vitaminleri de saç derisi ve saçlar için besleyici olan vitaminler arasında yer alıyor.

saç dökülmesi
saç dökülmesi

Masaj Yaparak Saçlarınızı Rahatlatın

Dökülmelerin önlenmesi için günlük olarak saç derinize masaj yapabilirsiniz. Zeytinyağı kullanarak uygulayabileceğiniz bu masajı aynı zamanda yumurta yağı ile de yapabilirsiniz. Saçlara etkili gelen diğer besinlerden birisi ise sarımsak. Özellikle ince ve düşük olan saçları kuvvetlendirmekte etkili olan sarımsak her yönü ile saçlarınıza tam destek sağlayacak. Alacağınız bu önlemler ile saçlarınızı koruyabilir ve dökülmelerini engelleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir