Saç Nasıl Hızlı Uzatılır?

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız sağlıklı yapısına ve canlılığına zarar vermemeniz gerekiyor. Bu sebeple yiyip içtiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekiyor. Balık yağı, Omega 3 ve E vitamini açısından zengin olan ceviz, fındık ve kolajen üretimini destekleyen domatesi bol bol tüketmeniz yararlı olacaktır.

saç
saç

Saçlarınızı çabuk bir şekilde uzatmak için her gün yıkamaktan da vazgeçmeniz gerekiyor. Saç derisinde yer alan yağ dengesinin normal seviyelerde kalması saçın uzayış hızı ile doğrudan bağlantılı bir durumdur. Bu yüzden saçlarınızı üç günde bir yıkamanız yeterli olacaktır.

Saç Masajı ile Saçlarınızı Uzatın

Doğal masaj yaptırmak kan dolaşımını hızlandırır. Zeytinyağı, hint  yağı ve badem yağı ile saç derinize parmak uçlarınızla birlikte hafif bir masaj yaptıktan sonra havlu ile sarıp 20 dakika kadar bekletip yıkarsanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlarsınız.

saç bakımı
saç bakımı

Saçlarınıza zarar vermeyecek şekilde her gün fırça ile taramanız saçlarınızın derisini canlandırarak, derinin hava almasını sağlayacaktır. Canlanan ve hava almaya başlayan saç derileri ise saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir