Saç Nasıl Kolay Taranır?

Saçlarınızı kolay bir şekilde tarayabilmek istiyorsanız ilk önce saçlarınızı nemlendirmeniz gereklidir. Şampuanınızda nemlendirici özelliği olsa bile ekstra olarak saç nemlendiricisi kullanmanız gereklidir.

Eğer saçlarınızı sabun ile yıkıyorsanız, bir süre boyunca sabun ile yıkama yöntemlerinden de uzak durmalısınız. Saçlarınızı illa sabun ile yıkamak istiyorsanız, yıkama sonrasında mutlaka saçlarınızı yoğun nemlendirici içerikli ürünler ile desteklemelisiniz.

kabaran saçlar
kabaran saçlar

Duş sonrasında saçınıza saç solüsyonları uygulayarak da kolay bir tarama şekli elde edebilirsiniz. Sıvı saç spreyleri saçlarınızın her yerine eşit bir şekilde dağıldığı için bu tür ürünleri kullanabilirsiniz.

Saç Hangi Yönde Taranmalı?

Saçınızı rahat bir şekilde tarayabilmek ve doğal gözükmesini sağlayabilmek için saç köpüklerinden de yararlanabilirsiniz. Saçınızı yumuşak ve akıcı bir hale sokabilen köpükler sayesinde parlak ve kolay taranabilen saçlar elde edebilirsiniz.

saç taramak
saç taramak

Saçınızı tarak ile tararken ise her zaman ayırarak parçalar halinde taramanız gereklidir. Saçınızı tarayış yönünüz ise her zaman yukarıdan aşağıya doğru olmalıdır ve tarama sırasında saçlarınız asla çekiştirilmemelidir. Böylelikle kolay bir tarama elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir