Sağlık Bir Birey Olmak İçin Bol Hareket Edin

Her gün en az 30 dakika yürüyüş yapıyorsanız, gün içinde minimum 8 bardak su içiyorsanız ve yediklerinize dikkat ediyorsanız sağlıklısınız demektir. Çünkü günümüzde insanlığın yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri hareketsizlik ve buna bağlı olarak da aşırı kilo alımıdır. Birçok insan gün içinde yeteri kadar hareket etmediği gibi bir de fast food tarzı sağlıksız ve sadece yağdan ibaret olan gıdaları tüketiyorlar.

sağlıklı yaşam
sağlıklı yaşam

Mevsiminde Sebze-Meyve Tüketin

Dünya sağlık örgütü başta olmak üzere uzmanlar insanları bol sebze ve meyve tüketmek aynı zamanda da bol su içmek konusunda uyarıyorlar. Tabi sebzeleri de meyveleri de mevsiminde tüketmek önemlidir. Aksi halde hiçbir sağlıklı tarafı kalmıyor.

sebze tüketimi
sebze tüketimi

Yediklerinize dikkat ettiğiniz kadar hareketinize de özen göstermelisiniz. Yürüyüş yapacak vakit bulamıyorum ya da işten yorgun geliyorum yürüyüşe çıkmaya enerjim kalmıyor diyorsanız, kendinize göre formüller geliştirebilirsiniz. Mesela otobüsten iki durak önce inip eve yürüyebilir ya da aracınızı bir üst sokağa park ederek yine evinize kadar yürüyebilirsiniz. Bu şekilde davranarak aslında çaktırmadan yürüyüş yapmış oluyorsunuz, unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir