Sağlıklı Kilo Vermenin İp Uçları

Son zamanlarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de obezite hastalığında artış yaşanıyor. Kişilerin obezite tanısı konması ya da kendilerini aşırı kilo ile rahatsız hissetmeleri ile başvurdukları çeşitli diyet programları da kısa süreli olumlu etki yaratarak uzun vade de sağlığı olumsuz etkileyen belirtiler yalatıyor.

yürüyüş yapmak
yürüyüş yapmak

Ayrıca kısa sürede verilen kilolar iki katı olarak geri alınarak insanların psikolojilerine de negatif etki yaratarak maalesef ruhsal çöküntülere kadar dönüşen bir periyot içinde gelişen dönenceye giriş ile karşılaşılabilinir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ne Yapılabilir?

Sağlıklı kilo verebilmek için öncelikle kişiye özel diyet programının yapılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar bunun dışında mutlaka sporun insan hayatında oldukça büyük öneme sahip olduğunu da bildirdi.

spor yapmak
spor yapmak

Spor aktivitesi hem kilo vermeye katkı sağlar hem de saha sıkı bir bedene kavuşmanız ile ödüllendirilmenize etki eder. Bunun yanı sıra psikolojik rahatlamada yaşatıyor.

Fast food alışkanlığının yanı sıra günlük hayatta hazır gıda, dondurulmuş gıda olarak hayatımıza giren sağlıksız besinlerden uzak durulması da kilo alımının yaşamaması için gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir