Sağlıklı Olduğu Sanılan Sağlıksız Yiyecekler

Diyet yapmak artık insanların olmazsa olmazlarından bir tanesi. Öyle ki insanlar çok ufak yaşlardan itibaren diyetler ile fazla kilolarından en iyi şekilde kurtulmayı hedefliyorlar. Bu hedefleri doğrultusunda ise birbirinden farklı yiyecekleri yiyerek bunlar ile formdan kalmaya çalışıyorlar. Ancak her yiyecek ne yazık ki istekleri karşılamaktan çok uzakta.

protein bar
protein bar

Yiyeceğiniz Yiyecekleri Doğru Seçin

Şimdilerde yapılacak olan bu araştırmalar sonrasında insanların karşısına sağlıklı olduğu düşünülen pek çok farklı sağlıksız yiyecekler çıkıyor. Bundan dolayı insanların yiyecek seçimi konusunda dikkat etmek çok büyük bir öneme sahip.

Evde yapılan ya da hazır olarak satışa sunulan smoothie, sağlıklı görünse de aslında cheeseburgerden çok daha fazla kalori içermekte. İçerisindeki meyve ve sebzelerin yanı sıra eklenen şuruplar ve şekerler ile 650 ila 1000 kaloriye kadar çıkabiliyorlar.

Normalde çerezler insanların diyetlerinde olmazsa olmazlardan bir tanesi olarak bilinmekte. Ancak atıştırmalık olan bu çerezler özellikle de ambalajlı ise başta basit şeker olmak üzere rafine karbonhidrat ve trans yağ da içerebiliyor.

smoothie
smoothie

Birçok kişi diyet yiyeceklerini donmuş olarak satın almayı tercih ediyorlar. Lakin donmuş ürünler genel itibari ile sodyum içermesinin yanı sıra besin değerleri de oldukça düşüktür.

Protein, lif ve enerji barları genel olarak sağlıklı olduğu sanılıp tercih edilirken aslında içeriklerinde yer alan şeker, onların kalorilerinin çok yüksek olduğunun göz ardı edildiğinin göstergesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir