Sağlıklı Yiyecekleri Çocuklarınıza Yedirebilmenin 4 Etkili Yolu

Çoğu çocuk sonunda yemek yiyerek yetişir, ancak o zamana kadar ihtiyacınız olan tüm vitamin ve mineralleri aldıklarından nasıl emin olabilirsiniz? Çocukların doğru yoldan yetiştirilmesi ve sağlıklı yiyecekleri hayatlarının geri kalanında sevmesi, sabır ve nazik bir süreç gerektirir. İşte bazı sağlıklı gıdaları çocuklarınızın sevdikleri yiyeceklere katmak için birkaç ipucu.

çocuklara yemekler
çocuklara yemekler

Yeşillikleri Meyve Suyunda Karıştırın

Meyve suyu sebzeleri saklamak için mükemmeldir. A, C, E vitaminleri, demir ve lif için çiğ ıspanak, muz, yaban mersini, yağsız vanilyalı yoğurt, ananas veya portakal suyu karıştırmayı deneyin. Mükemmel bir antioksidan kaynağı olan yaban mersini, ıspanak tadını tamamen algılanmaz kılarken, cazip, neşeli bir renk üretecektir.

 Sağlıklı Tahılları Şekerli Hububatlarla Karıştırın

Soğuk tahıl-süt karışımı muhtemelen hazırlamak için en kolay kahvaltı, ancak çocuklar için alışveriş yaparken seçmek zor olabilir. Neyse ki, onları karıştırmaya karşı bir kanun yok. Şeker, kuru fasulye, nohut gibi gıdalarda az miktarda bulunur, çocuklar için korkunç değildir ve yemek için daha az cazip (ancak daha sağlıklı) tahılların kolaylaştırılmasına yönelik iyi bir yol olabilir.

eğlenceli yemekler
eğlenceli yemekler

Yediremediklerinizi Sebze Pürelerine Saklayın

Vitamin ve mineraller en iyi sebze pürelerinde gizlenir. Örneğin, makarna sosu, iyi karıştırılmış kabak ve havuç için mükemmel bir kamuflajdır. Yoğurt ve beyaz fasulye yağ azaltmak ve protein içeriğini artırmak için tavuk salatası veya ton balığı sandviçlerine eklenebilir. Ancak yakalanırsanız, kandırıldıklarını öğrenmek, çocukları kalıcı olarak sağlıklı gıdalardan uzaklaştırabilir.

Sebzeler İçinde Renk Kombinasyonları Kullanın

Sebzelerinizi çocuğunuzun yemeklerine karıştıracaksanız, renkleriyle uyuşmaları önemlidir. Beyaz gıdalar beyaz sebze, turuncu gıdalar turuncu sebze, yeşillikler ıspanak gibi sebzeler ile uyumludur. Elyaf ve vitamin B6 bakımından zengin patatesler ve havuçlar, karnabahar ile püre haline getirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir