Salıncakta İki Kişi

Yukarıdaki sözcük ne ifade ediyor? Öylesine bir deyim mi? Kalıp bir sözcük mü? Yoksa siz de 1962 tarihli bu siyah beyaz filmi izlediniz mi?

Salıncak filmde olduğu gibi metafor içeren bir sözcük olsa bile özünde kişilerin hangi yaşta olursa olsun kullanmaktan keyif aldığı şeyler arasındadır.

balkon
balkon

Çocukluğumuzda parklarda, ilerleyen yaşlarda evde sallanan koltuklarda salıncak insanı o an canı sıkkın bile olsa, başka bir âleme götürebilir.

Özelikle sıcak yaz aylarında balkonda salıncak hiç fena olmaz değil mi? Ailece binebileceğiniz. Sağınızda çocuğunuz, solunuzda sevdiğiniz insan. Hayat işte o an sizindir.

Balkon İçin Salıncak Önerileri

Eğer hala almadıysanız ve bugünlerde balkonunuza bir salıncak koyup, gecelerin tadını sallanarak çıkarmak isterseniz karşınıza farklı alternatifler çıkabilir. Gelin bunlar neler bakalım:

salıncak
salıncak

Ev tipi olan salıncaklar çocuk salıncağı ve büyük salıncağı olarak ikiye ayrılıyor, hal böyle olunca da ebatları, yüksekliği değişebiliyor. Büyükler için olanlar genellikle üç kişilik oluyor, üst kısmında ise çoğunun gölgelik oluyor. Hatta kimilerinde yastıklı olan modeller de mevcut.

Ama siz ben tek başıma yaşıyorum diyorsanız tekli özel tasarım salıncaklar da bulmak mümkün.

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir