Samimi Ev Dekorasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyon uygulamalarında daha samimi ve sıcak bir ortamın yaratılmasında birçok detaya dikkat etmeniz önerilir. Sıcaklığı ile dikkat çeken ve kendine hayran bırakan uygulamaları hayata geçirirken son derece ekonomik seçimlere yer vererek tamamlamanız da mümkün. Aşağıda yer alan içeriklere ev dekorasyonunuzda kullanarak bu avantajları sağlayabilirsiniz.

dekorasyonda yenilik

Renklerin Enerjisinden Yararlanın

Samimi bir ev dekorasyonunun yaratılmasında renklerin enerjisinden yararlanmanız oldukça önemlidir. Renklerin enerjisinden yararlanırken pastel tonlar yerine daha canlı renkleri kullanmanı önerilir. Sarı, yeşil, turuncu gibi renklerin farklı detaylar ile ortamda yer alması ortama sıcak bir etki katar.

Canlı Bitki Tercihleri

Sıcak ve samimi bir alanın yaratılmasında canlı bitki seçimlerine yer açmanız önerilir. Canlı bitkiler ortamda samimi bir alanın yaratılmasını sağlarken aynı zamanda pozitif enerji sunarak doğanın olumlu etkisini ev dekorasyonunuz içinde hissetmenize destek olur. Eğer çok fazla bitki bakımı ile uğraşamam diyorsanız bakımı kolay olan saksı çiçeklerine ya da terrarium uygulamalarına yer verebilirsiniz.

Yumuşak Dokulu Kumaşlar

Sıcak bir alanın yaratılmasında ipeklerin yerine daha pamuksu olan kumaşların tercih edilmesi avantaj yaratır. Bu seçimlerde kadifeler ya da pelüşler ortama hoş bir etki yaratabilir. Fakat seçimlerinizde mutlaka dikkatli olmanız ve aşırıya kaçmamanız da tavsiye edilir. Yerde bir pelüş halı hoş bir etki yaratırken aynı pelüşün yastıklarda ya da koltuk alanında olması göze hoş gelmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir