Sebebi Bilinmeyen Yorgunluk Fibromiyoloji

Günlük yaşantının monoton geçmesi dolayısıyla her gün kendinizi yorgun hissettiğiniz oluyordur değil mi? Peki işe gitmeseniz yada temizlik yapmasanız dahi yorgun olduğunuzu hissediyor musunuz?İşte bu gibi şikayetlerin artması münasebetiyle son yıllarda sebebi bilinmeyen yorgunluk tabiri kullanılmaya başlandı.

yorgunluk
yorgunluk

Tıp biliminde fibromiyoloji ismiyle geçen bu hastalık çevresel nedenlerden ziyade sinir sisteminin hormonal ve kimyasal dengesizliğinden kaynaklanıyor ve hastanın merkezi sisteminde duyarlılık meydana getiriyor. Kişinin kendi vücut dengesi dolayısıyla ortaya çıkan bu hastalık vücudu halsiz bırakarak genelde sadece uyku isteğiyle kendini belli ediyor.

Fibromiyoloji İçin Alternatif Çözüm

Fibromiyoloji hastalarının üzerinde yapılan araştırmalara göre genellikle hastalığın kadınlar üzerinde oluştuğunu ortaya koydu. Ayrıca yapılan araştırmalar sırasında bu hastaların vücutlarındaki değerlerden magnezyum alımının eksik olduğu belirlendi.

kronik yorgunluk
kronik yorgunluk

Kas ve doku ağrılarında olumlu etki gösteren magnezyum artırıcı besinler hastalığın iyileştirilmesinde destekleyici role sahip.Belli bir nedeni bulunmayan bu hastalığınız varsa sizlerde çözümünü demir ve magnezyum alımıyla sağlayabilirsiniz. Özellikle başta ıspanak, brokoli, lahana ve havuç gibi besinler tüketmeniz bağışık ve sinir sisteminizi destekleyecek ve sizin halsizliğinize çare olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir