Seramik Kesme Makinası Nedir?

Seramik kesme makinası, makinanın çalışılacak ortamın boyutuna uygun şekilde küçük ve orta büyüklüğe sahip fayansların ve seramiklerin kesim işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu özelliğe sahip seramik makinaları kişisel hobilere ve profesyonel işlerin kullanımlarına aynı anda hizmet edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Ahşap ve metal malzemelerin kesilmesi ise makinaların sağlığı açısından zararlıdır.

seramik Makinaları
seramik Makinaları

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanım amacına uygun şekilde kullanılan seramik makinaları uzun yıllar boyunca seramik ve fayans kesme işlemlerinizi karşılayabilmektedir. Makinaları kullanırken yaralanmalar yaşamamak ve sağlığınızı tehlikeye atmamak için uygun olmayan durumlar dışında kullanmanız tavsiye edilmez.

Makina ile çalışırken sadece uyumlu kesme taşları kullanılması tavsiye edilmektedir ve makinaya testerelerde kullanılan bıçakların takılması tehlikelidir. Makinayı düz ve kaymayan zeminlerde kullanmanız ve sallamadan seramik kesme işlemini yapmanız gerekmektedir. Çatlak olan seramik makinaları elmas kesme taşlarının düzenli olarak bakımının yapılması ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir.

Motorla çalışan seramik makinalarını kontrol etmeden önce fişini prizden çıkartmanız gerektiğini de her seramik makinası kullanırken alışkanlık haline getirmeyi ihmal etmeyin.

Dünya üzerinde tam 65 farklı ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan REMAS makine ve tesislerinin internet adresini http://www.remas.com.tr/seramik-makinalari/ ziyaret ederek seramik makinaları ve kullanım alanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir