Seyahat Çantaları Söz Konusu Olduğunda Öncelikleriniz Neler Olmalı?

Güzel çantaları seviyoruz ve ciddi yatırım yapıyoruz, ancak seyahat çantaları imajdan çok daha ötesidir. Seyahat güzergâhların çoğunda, olağan gezi, yemek ve alışveriş yer alır ve iyi seçilmiş bir seyahat çantası hareketlerinizi kısıtlayıp, sizi yormamalıdır.

Seyahat Çantaları Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Seyahatinizin bir dağ, deniz kıyısı, tropik bir orman veya bir çöl olup olmadığına göre satın almak isteyeceğiniz en az bir veya birkaç çanta modeli olacaktır.

Boyut önemli: Planladığınız faaliyetleri ve gün boyunca gerçekte ne kadar malzeme ile geçirebileceğinizi düşünün. Hava veya aktiviteler ilave katmanlar veya giysiler getirmek ister mi? Gün boyunca daha büyük bir çanta taşımak güvenli olacak mı? İhtiyaç duyduğunuzdan daha büyük, daha ağır veya daha küçük ve işlevsiz çantalar yerine amaca hizmet edecek ideal çanta boyutlarını tercih edin.

Çanta stili: Seyahat esnasında şehirde gezerken hafif bir omuz çantası bile tüm gün ayakta faaliyetleriniz için uygun olmayabilir. Birkaç saat sonra boynunuz ve omuzlarınız ağrı sinyali verecektir. Fotoğraf çekmek ya da alışveriş yapmak istiyorsanız çapraz kullanabileceğiniz bir postacı çantası iki elinizi de kullanabilme avantajı sağlar. Elbette akşam yemeği ya da trekking için farklı çanta stilleri bulundurmanızda yarar var.

Malzemeler ve ağırlık: Seyahat için süet çantalar uygun değildir, ayrıca çoğu deri çanta naylon veya vinlexden daha ağır olabilir. Bir çantanın yapısı, bölmeleri ve donanımı ne kadar çok olursa o kadar ağır olacaktır. Seyahat için bir çantayı test etmeye çalışırken, taşımak istediğiniz her şeyi yükleyin ve birkaç saat boyunca dolaşın.

En uygun seyahat çantası en işlevsel olandır; biraz araştırırsanız yeni tasarım çantalarında çok yönlü kullanılabilen çanta modellerini bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir