Sıcak Kış Dekoru İçin Şömine

Soğuk kış günlerinde evde şöminenin başında oturup ateşin keyfini çıkartarak çay içmek gibisi yok. Şömine bizim kültürümüzde çok eskilere dayanıyor. Eskilerden beri yemeklerin pişirildiği, evin ısıtıldığı, ailenin başında toplandığı, çocukların masallar dinlediği ocak başları artık gerilerde kalsa bile şömineler yeni dekorasyon trendleri içinde bir şekilde yer buluyorlar. Karşısına yerleştirilen koltuklara kareli yastıklar eşlik ediyor. Hatta sallanan sandalyeler ve kareli battaniyeler bugün bile huzuru yansıtıyor.

şömine
şömine

 Dekoratif Amaçlı Kullanılıyor

Bugün şömineler çoğunlukla sadece ev dekorasyonun bir parçası olarak düşünülüyor. Bu yüzden kullanım amacına uygun olarak elektrikli olanlar tercih ediliyor. Ya da alev etkisi verenler var. Ama ısınmayı da düşünüyorsanız kapalı olanları tercih edin.

şömine dekorasyonu
şömine dekorasyonu

Evin diğer bölümlerini de şömine kullanarak ısıtmayı düşünenlere göre de kalorifer tesisatına bağlanabilen su depolu ve pompalı modeller var. Hem ısınmak hem de keyfini sürmek isteyenlerse açık sistem şömineleri tercih edebilirler. Hatta gazla çalışanlar baca sorununu da ortadan kaldırdığı için çok daha pratik bir kullanım sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir