Siğil Nedir, Nasıl Geçer?

Siğil bir deri hastalığıdır. Deri üzerinde oluşan tümörler olarak adlandırılan siğil vücudun birçok bölgesinde ortaya çıkabilir. Derinin üst tabakasında hücreleri etkiler ve hücrelerin çoğalmasına sebep olur. Küçük noktalar şeklinde başlayan siğiller eğer bir tedavi uygulanmaz ise bezelye tanesi kadar büyüyebilir. Bu durumda kişiye acı vermeye başlar. Bu yazımızda siz değerli okuyuculara siğil hakkında bazı önemli bilgilerden kısaca söz etmek istedik.

siğil
siğil

Siğil Hakkında Bazı Önemli Bilgiler

Her şeyden önce siğil bulaşıcı bir deri hastalığıdır. Temas yoluyla bir eşya yolu ile veya cinsel ilişkiyle bulaşabilir. Bu nedenle ortak kullanılan eşyalardan temkinli davranılmalıdır. Siğil tedavisi için genelde kurutucu ilaç veya lazer uygulaması yapılır.

siğil nedir
siğil nedir

Lazer ile siiller yakılma işlemi gerçekleşir. Siğil hakkında siz değerli okuyucuları uyarmamız gereken bir husus ise bunları tırnağımız ile asla kazımamanız gerektiğidir. Veyahut da herhangi bir sivri alet kullanarak siğilleri yok etmeye çalışmamalısınız. Çünkü bu hareketler siğillerin daha çoğalmasına ve yayılmasına sebebiyet verir. Bu nedenle uzman bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir