Sıkı Ve Dar Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

Ayakkabı birçok kadının en çok yaptığı satın aldığı şeylerden bir tanesidir. Bazen ucuz diye bazen ise denemeden satın aldığınız ayakkabılar başımıza bela olabiliyor. Yarattıkları en büyük sorun ayağa sıkı veya dar olmasıdır. Peki çok sevdiğiniz bir ayakkabı eğer ayağımıza dar geliyorsa onu nasıl genişletebilirsiniz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza ayakkabı esnetmenin yollarını anlattık.

ayakkabı genişletme
ayakkabı genişletme

Ayakkabılar Sıkmasın

Siz değerli okuyucularımız için ilk önerimiz ayakkabıyı ayağınızda giyip evde birkaç gün boyunca onunla gezip ayak şeklinizi almasını sağlamak. Bir başka yöntem ise kalın bir çorabı giydikten sonra ayağımıza ayakkabıyı giymeniz ve daha sonra saç kurutma makinesi ile 20 30 saniye kadar bu bölgeye ısı vermeniz. Ayaklarınızı ayakkabı içinde sürekli hareket ettirin, soğuduktan sonra tekrar makine ile ısıtın. Bu işlemi genişliği ne kadar tekrar ettin.

dar ayakkabı
dar ayakkabı

Üçüncü önerimiz ise Buzdolabı poşetlerinin içerisine belli bir boşluk kalacak şekilde su ile doldurun ve ağzını bağlayın. Su dolu bu poşetleri ayakkabının içine koyun. Burun kısmına doğru itin. Ayakkabıları temiz bir poşete koyup buzluğa yerleştirin. Bir gün boyunca bu şekilde bekletin. Daha sonra ayakkabıyı çıkarıp 20 dakika kadar buzun erimesini bekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir