Soğuk Havalarda İzlenebilecek 5 Harika Film

Türkiye’nin neresinde olursa olsun, havalar bu gibi ve kimse evinden dışarı çıkmak istemiyor. Gizli buzda ya da karda düşüp, bir yerlerini kırmak var, soğuktan üşütüp, hastalanmak var ki hiçbirimiz bunları istemiyoruz.

O zaman da eve tıkılıp kalıyoruz ve bu durumda da yapılabilecek en iyi şey battaniyenin altına girip, ama tek başımıza ama sevdiklerimizle film izlemek, hani yanında patlamış mısır da olsa fena olmaz değil mi?

selvi boylum al yazmalım
selvi boylum al yazmalım

İşte yeniden, yeniden izlenebilecek size iyi gelecek filmlerden sadece bir kaçı:

  1. Selvi Boylum Al Yazmalım: Türkan Şoray ile Kadir İnanır’ın kimilerine göre çevirdikleri filmler içinde en güzel olanı. “Sahi sevgi neydi? Sevgi emekti.” Sözlerini bilmeyen var mıdır acaba?
  2. Fisher King: Nam-ı diğer Balıkçı Kral. Bir masaldan adını alan film Robin Williams’ın harika oyunculuğu ile masal tadında ilerliyor ve içinizi ısıtıp, sizi başka yerlere götürüyor.
  3. Atlara Fısıldayan Adam: İster Robet Redford için, ister Scarlet Johnson’un ilk filmi olduğu için izleyin ya da canınız bir nedenle yanıyor ise yeniden umut etmek için. Her üç neden için de ayrı ayrı değer.
atlara fısıldayan adam
atlara fısıldayan adam
  1. Yol: Bu listedeki bir diğer filmimiz. Hem usta sanatçı Yılmaz Güney’in bu büyük eserini yeniden anımsamak, hem de yakın dönemde kaybettiğimiz Tarık Akan için.
  2. Hayat Güzeldir: Tam bir umut, direnç filmi. Dışarıda hava ne olursa olsun, içinizi ısıtacak, tüm kaygılarınızı ötelemenizi sağlayacak çok çok özel bir film.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir