Soğuk Pres Yağ Makinesi

Dünya’da son zamanlarda birçok farklı hastalıklar ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda insanlar tarafından doğal yağ kullanımı artış göstermiştir. Yağlara örnek olarak susam yağı, hindistan cevizi yağı, keten tohumu yağı, çörek otu tohumu verilebilir.

Soğuk Pres Yağ Makinesi

Soğuk Pres Yağ makinesi ile yağlı tohumardan yağlar elde edebilirsiniz. Bu sayede doğal ve bitkisel ürünler elde edebilirsiniz. Soğuk pres yağ makinesi ile sıkıştırma yöntemini kullanarak yağların havaya karışmadan ürünlerin yağını elde edebilirsiniz. Makinede bulunan hız kontrol sistemi sayesinde farklı sertliklere sahip olan ürünlerin de yağlarını pratik ve kolayca elde edebilirsiniz. Soğuk pres makineleri bitkisel ürünlerin bulunduğu mağazalarda, aktarlarda ve eczaneler de kullanılır.

Soğuk Sıkım Makinesi Nedir?

Soğuk sıkım yağ makineleri insan hayatı için oldukça faydalıdır. Yağlı tohumlardan elde edilen yağları birçok yerde kullanılmaktadır. Salata yağları ya da soslarda kullanılabilir. Elde edilen birçok yağ çeşidi örneğin ceviz, susam, mısır, fındık veya çörek otu yağları çörek otu yağı makinası ile soğuk sıkım yöntemi sayesinde üretilmektedir.

İnsan sağlığı için oldukça faydalı olan, hastalıklarda dahi şifa olan zeytinyağı da soğuk sıkım makinesi ile zeytinlerin sıkımı ile elde edilmektedir. Soğuk sıkım yöntemi sıcak sıkım yöntemine göre yağ ve besin içeriğinin daha yoğun olduğu saptanmıştır. Bu yöntem ile zeytinyağı makinesi ile sıcak sıkım yöntemine göre daha kaliteli yağ elde edilmektedir.

Zeytinyağı yaygın olarak insan hayatında besleyici bir yeri olduğu bilinse de, doğal birçok yağlı tohumlar bulunur. Susam yağından keten tohumuna ve çörek otu yağına kadar yaygın olarak bilinen birçok yağlar, yağlı tohumların soğuk pres makinelerinden geçmesi ile elde edilmektedir.

Soğuk Sıkım Makinesi Kullanım Alanları

Soğuk sıkım makineleri iş yerlerinde ve evlerde kullanılabilmek için uygun biçimde üretilmektedir. Farklı alanlarda farklı farklı soğuk sıkım amacına uygun makineler vardır. Evlerinizde mutffağınızda muhafaza edebileceğiniz, tezgahınıza uygun boyutlarda hazırlanmıştır.

Aynı zamanda aktarlarda, kuruyemişçilerde ya da bitkisel ürünlerin bulunduğu mağazalarda da soğuk sıkma makineleri kullanılır. Müşterilere taze şekilde hizmet vermek bu makinelerin ilk amacıdır. Tezgah üstlerinde, orta boy ya da küçük boy makinelerinde yağ üretimi 40 kg’ya yapılmaktadır. Soğuk pres yağ sıkma makinesi ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.demirbasmakina.com/soguk-pres-yag-makinesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir