Sokak Modası Nedir?

Tasarımcıların yön verdiği stüdyolar yerine, insanların günlük hayatlarında kullandıkları kıyafetlerden meydana gelen moda akımına sokak modası denilmektedir. Sokak modası olarak nitelendirilen bu akım, büyük şehirlerde gençlerin yön verdiği bir moda akımıdır.

moda
moda

Sokak modasını herhangi bir tarz ile kalıplaştırabilmek mümkün değildir. Çeşitli dönemlerden etkilenerek yaratılan stiller arasında pek çok farklı modayı bir arada görebilirsiniz.

Gençlerin yön verdiği bu moda akımında özellikle hippi tarzı sokak modası oldukça popülerdir. Hippi sokak modası klasik kot pantolonlar, uzun saçlar, çiçekli desenler ve ispanyol paçaların ağırlıkta olduğu bir moda akımıdır.

sokak modası
sokak modası

Yaratıcı ve Eğlenceli Stiller

Modası hiçbir zaman geçmeyecek olan bu akımın beslendiği yerler ise büyük şehirlerin merkezi sokakları ve  gençlerdir. Eğlenceli ve özgürlükçü stillerin ortaya çıkmasını sağlayan sokak modası özellikle New York sokaklarında derin bir şekilde hissedilmektedir.

Her insanın kendisini sokak modası stilleri ile olduğundan daha özgür ve yaratıcı hissedebilmesi mümkündür. Bu sebepten dolayı ise sokak modası hiçbir zaman eskimeyecek ve sürekli olarak kendisini geliştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir