Sonbaharda Hangi Renkler Giyilir?

Sonbahar Ve Moda Renkler

Sonbahar yazın cıvıltısından, hareketlilik ve enerjisinden kışa doğru adım atmaya başladığımız mevsimdir. Renkler ise dekorasyondan, tanıtıma, moda dünyasından iş hayatına hatta özel hayatımıza her alanı etkileyen birçok alanda yer tutar. Peki, her mevsim şık, bakımlı ve kendini iyi hissetmek isteyen kişiler bu dönemde hangi renklere yoğunlaşmalı diyorsanız tam yerindesiniz.

Kombinlerimiz de aksesuar, bütünlük, vücut tipimize uyumluluk kadar renk tonlarının da uyumunun büyük önemi vardır. Renk uyumunu yakalayamadığımız takdir de kötü ve rüküş bir görünüme sebebiyet veririz. Uygun tonlarda yaptığımız kombinler de ise insanların baktıkça bakası gelir.

Hangi renk hangi renkle uyumludur, sonbaharda hangi renklere yönelmeliyiz sorusu çok fazla gelmeye başladı ve yapılan araştırmalar 2020-2021 koleksiyonlarını inceleyerek bu yılın trend renk ve kombinlerine yöneldik.
.Sonbaharda hangi renklere yoğunlaşmalıyız derseniz öncelikle doğayı gözlemlemeliyiz. Toprak, kırmızı, sarı, yeşil ve kahve tonlarını görürüz. Şimdi ise bu renklerin kombinlemesine göz atalım.

1)Kırmızı:

Her mevsim tercih edilebilecek öz güvenin, aşk ve tutkunun rengidir. Daha dikkat çekmek istediğimiz özellikle gece vakti tercih edilecek renktir. Sonbaharda kırmızı rengi kahve tonları ile buluşturmak sizi şık, dikkat çekici ve iddialı yapacaktır. Günlük hayatta daha sakin şekilde kullanmak isterseniz beyaz, krem kombinlerini deneyebiliriz.

2) Pastel Tonları:

Yaz renkleri olarak bilinen pastel tonları, sonbahar şıklığının tamamlayıcısı olmaktadır.  Pastel tonları ile buluşturacağınız bej, sütlü kahve zarafetinizi ortaya çıkaracaktır. Özellikle jeanlerle günlük hayatınıza ayrı bir hava katacaktır.

3) Sarı:

Hardal sarısı veya biraz daha canlılıktan uzak sarı siyah ile müthiş bir tamamlayıcı olabilir. Lila, mavi ve yeşille de güzel uyum yakalayacaktır. Doğa da çekileceğiniz fotoğraflarınızda da kadrajınıza ayrı bir doğallık katacaktır.

4) Kahverengi :

Sonbahar denildiği zaman akla gelen şüphesiz ilk renk kahverengidir. Ve birçok tonu bulunan modası asla geçmeyen, sürekli yükselişe geçen, bu rengi hangi renklerle kombinleyebiliriz bir göz atalım.

Açık kahverengi;  Beyaz veya kremle kombinleyerek biraz kolaya kaçarız fakat her ortamda rahatça kullanabiliriz. Biraz daha iddialı, dikkat çekici hale getirmek istersek mor, soluk sarı veya yeşille kombinleyebiliriz.  Fazla klasik olsa da kırmızı ve mavi de tercihlerimiz arasında bulunabilir.

Koyu kahverengi;  Nane yeşili, açık kahverengi, mor, sarı ve zor bir kombin olsa da pembe tercihler arasındadır.

5)Yeşil:

Kahverengi, sarı, turuncu, gri, beyaz ve siyah rahatlıkla kombinleyecebileceğimiz  renkler arasındadır. Aksesuarlarla tamamlayıp şık bir görünüm elde edebiliriz.

6)Turuncu:

Sıcak bir renk olan turuncu yaza canlılık katarken sonbaharda ise kombinlerimize renklilik katarak tamamlayıcı olmaktadır. Biraz cesur davranıp lila, leylak veya mavi ile uyumlu hale getirebiliriz. Veya biraz daha kolaya kaçarak hardal sarısı, beyaz veya siyah kullanabiliriz.

7) Siyah:

Aslında her mevsimin rengi olan ve tüm renklere yakışan siyahı sonbaharda hardal sarısı, turuncu veya yeşille kombinleyerek ayrı bir hava katabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir