SSD Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilen SSD’lerin bir çok farklı avantajı bulunuyor. Sabit disklerin hala belirgin depolama alanı üstünlükleri olmasına rağmen SSD’lerin bu açıklarını kapatabilecekleri çok farklı avantajları bulunuyor.

ssd
ssd

Klasik sabit diskler mekanik bileşen içeren disklerdir. SSD’ler ise hareket eden herhangi bir parça içermezler. Sabit disklerde boyutlar azaldığı zaman hassasiyet oranları da artar. SSD’lerde ise boyut ile hassasiyet arasında herhangi bir bağlantı yoktur. Her koşulda SSD’ler daha sağlam bir yapıya sahiptir.

Dizüstü Bilgisayarlar için Daha Uzun Pil Ömrü

Dizüstü bilgisayarlar sabit disklerin uyuması esnasında düşük enerji tüketmeye başlarlar. SSD’lerdeki güç tüketimine bakıldığı zaman ise daha düşük bir enerji tüketimi karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla dizüstü bilgisayarlarda SSD tercih eden kişilerin pil ömürleri daha uzun gidebilmektedir.

ssd kullanımı
ssd kullanımı

Performans olarak standart disklere göre oldukça iyi olan SSD’lerin okuma hızları saniyede 140 ile 150 MB boyutundadır. Bu değerler masaüstü bilgisayar disklerinin üç tanesi ile RAID O performansı ile elde edilebilecek olan önemli değerlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir