Straplez Gelinlik Nasıl Giyilir?

Her mevsim tüm gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer alan straplez gelinlikler, son birkaç yıldır oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Straplez gelinlikler ışıltılı ve canlı durduğu gibi aynı zamanda giyilmesi de cesaret isteyen bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Straplez model bir gelinlik giymeyi düşünüyorsanız üst beden kısımlarının iyi bir şekilde vücudunuzu kavrayabilmesi gereklidir. Belinizi daha ince göstererek zarif bir görüntü elde etmek istiyorsanız bu noktaya dikkat etmelisiniz.

gelinlik
gelinlik

Gelinlik Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Gelinliğin göğüs kısımları ise aşırı yukarıda ya da aşırı aşağıda olmamalı. Eğer gelinliğin kesimi aşağıya yakın durursa, göğüsleriniz daha sarkık gözükür; yukarıda durursa boyunuz olduğundan daha kısa gözükecektir. Bu sebeple oranların iyi bir şekilde ayarlanması gereklidir.

straplez gelinlik
straplez gelinlik

İç çamaşırlarınız straplez ve dekolte bölümlerinden gözükmemelidir. Gelinliğinizin sırt kısmı açık  olacak ise sırt kısmı olmayan iç çamaşırları kullanmalısınız.

Kış aylarında straplez gelinlik giymek istiyorsanız üstünüze kısa bir ceket, bolero ya da şal alarak şıklığınıza farklı bir duruş kazandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir