Tarihte Nesil Atlayan Film Müzikleri

2000 yılında ekranlarla buluşmuş olan Vatansever filminin içeriği kadar müziği de seyirciyi etkisi almıştı. Filmde Benjamin Martin adı ile tanınan ünlü oyuncu Mel Gibson, 7 yıl süren savaşta ailesini barış içerisinde yaşatabilmek adına savaşmamaya yemin etmiştir fakat işler onun sandığı gibi olmayacaktır. İçeriği bir yana, film müziği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Vatansever, müzik severler için güzel bir tavsiye olacak.

Savaşın Görünen Yüzü: Platoon

Savaşın Görünen Yüzü
Savaşın Görünen Yüzü

1986 yapımı olan ve yönetmen koltuğunda Oliver Stone’nun oturduğu başyapıt, dramatik bir savaş filmidir. Konusu ve teması bakımından oldukça dikkat çeken filmin müziği de seyirci tarafından çok beğenilmiştir.

Akıllarda Kalacak Bir Film: Piyanist

Piyanist
Piyanist

Gerçek bir hikâyeden esinlenilmiş olarak çevrilen filmde, annesi, babası ve iki kız kardeşi bir de hep burnunun dikine giden erkek kardeşi ile Szpilman, Varşova radyosunda yayın yapan son kişi. İsminden de tahmin edildiği üzere akıllarda bir fikir uyandıran Piyanist’in müziği izleyici tarafından oldukça beğenilmesinin yanı sıra, filme olan ilgiyi de iki katına çıkarmıştır.

Bir Nazi Çöküşü

Bir Nazi Çöküşü
Bir Nazi Çöküşü

Adolf Hitler’in son zamanlarını konu edinen, Berlin’in düşüşünü anlatan 2004 yapımı bir film. Hitler’in Sığınağında adlı eserden esinlenerek çekilmiş olan filmin müziği sizleri o dönem şartlarını düşünmeye itecek ve derinden etkileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir