Tek malzeme Çok İşlev

Merhaba, her gün değişen makyaj trendlerine yetişmek bazen bayanları zorluyor. Çünkü her trend beraberinde yeni makyaj malzemelerini de gerektiriyor. Yeni makyaj malzemelerine ayıracak bütçeniz ve ya yeriniz yoksa bu yazı size hayat kurtarıcı çözüm yolları sunacak. Bugün ki hayat kurtarıcımız beyaz kalem. İşte size beyaz kalemi nasıl, nerede, ne için kullanabileceğiniz hakkında birkaç tüyo vereceğim.

beyaz göz kalemi
beyaz göz kalemi

Beyaz Kalem Mucizesi

Beyaz kalemi dudaklarınızın üst kısmına sürerek normal highlighter ile verdiğiniz aydınlığı verebilirsiniz. Belirgin bir çizgi olmasını istemiyorsanız elinizle dağıtarak daha belirsiz bir görüntü elde edebilirsiniz. Fondötenin altından beyaz kalem uygulamak da sizi daha doğal bir görüntüye kavuşturur. Beyaz kalemi dudaklarınızın alt kısmına uyguladığınızda, bu uygulama dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca rujunuzu sürdükten sonra beyaz kalem ile dudaklarınızı çerçeveleye bilirisiniz bu işlem rujunuzun taşan kısımlarını düzeltmenize yardımcı olur.

Ombre dudaklar için de beyaz kalemden yardım alabilirisiniz… Rujunuzu sürdükten sonra dudaklarınızın orta kısımlarını beyaz kalemle boyayıp parmaklarınızla hafifçe dağıtmak sizi ombreli dolayısıyla daha dolgun görünen dudaklara kavuşturur.

göz makyajı
göz makyajı

Burun şekillendirme (boyutlandırma) da highlighterın önemi tartışılamaz. Biz ise highlighter yerine beyaz kalem kullanarak istediğimiz görüntüye kavuşacağız. Öncelikle burun ucumuzu kalkık göstermek için highlighter sürdüğümüz bölgeye beyaz kalem uygulaya biliriz. Burnumuzda kemerli bir görüntü istiyorsak burun kemiğimizin tam üstüne beyaz kalemi çizgi şeklinde uygulamalıyız. Büyük gözler her zaman dikkat çekicidir. Beyaz kalem bu konu içinde çok kullanışlı bir araç. Göz pınarlarımıza beyaz kalem uyguladığınızda daha dinç ve aydınlık bir görüntü elde edersiniz. Gözlerinizin aydınlık ve büyük görünmesi için göz kapağınızın tam ortasına beyaz kalem uygulayıp parmaklarınızla hafifçe dağıttığınızda istediğiniz görüntüyü elde edersiniz. Ayrıca alt göz kapağınızın iç kısmına süreceğiniz kalemde bu görüntüye yardımda bulunur.

Farlarınızın daha canlı ve metalik görünmesi içinde farınızın altına beyaz kalem uygulaya bilirsiniz. Ayrıca; Kaşlarınızın daha kalkık ve belirgin görünmesini istiyorsanız kaşlarınızın altına beyaz kalem uygulaya bilirsiniz. Yüzünüzde istenmeyen çukurlar ve çizgiler varsa bunları yükseltmek için fondöteninizin üstünden beyaz kalemle geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir