Telefon Şarjı Konusunda Bazı Bilgiler

Artık birçok kişinin elinde yediden yetmişe akıllı telefon mevcut. Peki bu akıllı telefonların kullanımı konusunda ne gibi hatalar yapıyoruz? Özellikle şarj konusunda birçok kişi akıllı telefonlar çıktığından beri sorun yaşıyor. Çünkü bu telefonların şarj süresi maalesef eski telefondan daha az sürüyor. İşte bu noktada siz değerli okuyucularımıza şarj konusunda dikkat etmeniz gereken bazı öneriler vereceğiz.

telefon şarjı
telefon şarjı

Şarj Hakkında Öneriler

Her şeyden önce etrafınızda duyduğunuz gibi orijinal olmayan şarj aletleri bataryayı öldürmez. Her şarj aleti zararlı diye bir kaide yoktur. Büyük markaların önerdiği bazı şarj markalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca telefonu şarj ederken kullanmamalıyız diye bilinen bir gerçek vardır. Fakat bu doğru bilinen yanlıştır. Kullanabilirsiniz ama şarj ederken orijinal kablo gereklidir.

şarj önerileri
şarj önerileri

Telefonunuzu tüm gece şarjda bırakabilirsiniz. Bunda bir yanlış yoktur. Zaten telefon tam doluluğa ulaştığında şarj olmayı bırakır. Ayrıca  bilinen bir diğer yanlış ise pil bitene kadar şarj etmeme durumudur. İlla telefonun bataryasının sıfıra inmesini beklemeyin. Yüzde 20 ile 40 arasında şarjı varken de şarj edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir