Tmu Tedavisi Nedir?

Hiçbir şey sonsuz ve kusursuz değil. Üstelik tüm canlılar yaşar büyür ve ölür ama yaşam dönem bu yolculukta kimi zaman farklı nedenler ile sağlık sorunları da yaşanmıyor değil. Vücudun farklı organlarında farklı sorunlar yaşanabiliyor lakin en önemli organlarımızdan birisi beyin. Nitekim her şey beyinde başlıyor ve beyin sorunlarına bağlı farklı sağlık problemleri yaşanabiliyor. Bu tür sorunlarda ise değişik yöntemler uygulanabilir. İşte bu tedavi biçimlerinden birisi de Tmu tedavisi. TMU bir kısaltma ve açılımı Transkraniyal Manyetik Uyarım tedavisi,

tmu tedavisi
tmu tedavisi

Ne Amaçlar İçin Uygulanır?

Tmu tedavisi ilk defa 1985 yılında Avrupa’da uygulanmaya başlıyor ve artık Ülkemizde de uygulanır hale gelmiş durumda. Hangi beyin sorunlarında uygulanıyor sorusunun yanıtı ise şöyle:
Stres
Şizofren
Parkinson
Migren
Beyin Felci
Unutkanlık
Kulak çınlaması
Panik atak
Depresyon

tmu hastalıkları
tmu hastalıkları

Yöntem Biçimi Nedir?

Adı biraz farklı ve bilmeyenler için çok anlaşılır gibi de durmuyor. İşin özü ustalık isteyen özel bir tedavi biçimi. Seanslar halinde uygulanıyor her bir seans 40 dakika. Hastalığın ne olduğuna göre günlük olarak uygulanıyor ve toplam süre altı haftaya kadar çıkabiliyor.
Hasta seanslar sırasında özel bir iskemleye oturuyor ve ilgili uzman tarafından başa metal bir bobin yaklaştırılıyor. Bu metal bobinin içinde oluşan manyetik alan hastalığın giderilmesini sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir