Tüp Bebek Yöntemi İle Çocuk Sahibi Olma

 

Çiftler ilk etapta normal yollardan çocuk sahibi olmayı deniyorlar. Ancak bazı nedenlerden ötürü bayanlar hamile kalamıyor. Bu durumda çiftler tüp bebek yöntemine yöneliyorlar. Modern tıp imkanlarının kullanıldığı tüp bebek yöntemi günümüzde dünya çapında yaygın olarak uygulanıyor ve bu şekilde çiftler sağlıklı bebeklere kavuşuyorlar.

tüp bebek tedavisi
tüp bebek tedavisi

Tüp bebek yönteminde çiftlerden alınan yumurta ve sperm hücreleri dış ortamda ama vücut sıcaklığında dölleniyor. Sonrasında oluşan embriyolar ana rahmine yerleştiriliyor. Ana rahminde gelişen bu embriyolar gebelik aşamasını başlatıyorlar.

Tüp Bebek Doktorları Süreç Boyunca Destek Oluyorlar

Tüp bebek doktorları başlangış aşamasından itibaren süreç boyunca çiftlere gerekli olan her türlü desteği veriyorlar. Embriyoların oluşturulmasından tüp bebeğin doğumuna kadar çiftlerin yanında oluyorlar. Tüp bebek doktorları bu işlemler aşamasında çocuk sahibi olma oranını arttırmak için bazı ilaçlar önerebiliyor.

tüp bebek
tüp bebek

Yumurta hücrelerini uyaran bu ilaçlar sayesinde daha fazla yumurta hücresi üretilebiliyor ve bu da gebelik ihtimalini büyük ölçüde arttırıyor. İlk aşamada gebelik gerçekleşmezse ya da düşük yaşanırsa tüp bebek yöntemi tekrardan uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir