Uzun ve Sağlıklı Saçlar

Uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak saçlarınıza yapacağınız bakımlarla hayal olmaktan çıkıyor. Saç bakım yağları, saç yıkamanın püf noktaları, saç maskeleri ve vitaminler saçın hızlı uzamasını ve sağlıklı olmasını sağlayan yardımcılar bizlere sağlıklı, parlak ve uzun saçları getirecek.

saç bakımı
saç bakımı

Hızlı Uzayan Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Saçlarımızın daha hızlı ve sağlıklı uzaması için öncelikle beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekir. Sağlıklı beslenme, bol su tüketimi, günlük alacağımız vitaminler saç sağlığını olumlu etkiler. Dışarıdan uygulayacağınız yöntemler saçı belli bir yere kadar besleyebilir. Önce vücudumuzun sağlığını korumalı ve onu güzel beslememiz gerekir. Beslenmemizi düzene koyduktan sonra kullanacağımız şampuanın saç tipimize uygun olmasına özen göstermemiz gerekmektedir. Bunun için saç tipimizi iyi tanımalı ve saç tipimize en uygun şampuanı seçmeliyiz, aksi halde yanlış kullanımlar saçımızın yapısına uygun olmadığından sağlıksız saçlara neden olabilir.

sağlıklı saç
sağlıklı saç

Şampuanı saç diplerimize, saç kremlerini ise mutlaka saç uçlarına uygulamamız gerekmektedir. Saç diplerine uygulanan saç kremi, saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasına neden olabilir ve sağlıklı saçların çıkmasını engelleyebilir. Saçlarımızı kaynar suyla yıkamaktan da kaçınmamız gerekmektedir. Soğuk suyla masaj yapılarak yıkanan saçlar daha sağlıklı uzarlar. Bunun nedeni saç derisindeki kan akışının masaj ve soğuk suyla hızlanmasıdır. Saç bakım yağları saçları sağlığına kavuşturur ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Bunun için haftada iki ya da üç kez saç bakım yağlarını saçlarımıza uygulamamız gerekir. Haftada bir kere saç maskesi kullanmak da saçlarımızın hızlı uzamasına ve sağlıklı olmasına imkân sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir