Virüsten Korunmanın Yolları

Günlük hayatta teknolojinin gelişimi ile beraber bilgisayar, tablet, telefon ve benzeri elektronik aletlerle sürekli iç içeyiz. Tabii ki bu aletlere zarar veren uygulama ve yazılımlarda olabiliyor. Bu noktada virüsler kullanıcıların korkulu rüyası  oldu. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için virüsten kurtulmanın yollarından söz edeceğiz.

virüs
virüs

Virüslere Karşı Önlem Alın

Özellikle de bilgisayarlara bulaşan virüsler genelde eposta veya programlar içinden zararlı linklerden ulaşır. Yine flash bellek sebebiyle de virüs bilgisayarınıza bulaşabiliyor. Eğer bilgisayarınızda bir kasma varsa, Windows görev yöneticisi çalışamaz hale geldiyse virüs bulaşmış olabilir. Bu gibi durumlardan korunmak için lisanslı antivirüs yazılımları yüklemenizi öneriyoruz.

virüsten korunmak
virüsten korunmak

İnternetten indirdiğiniz yazılımları programları asla kullanmayın. Çünkü bunlar bile bir virüs olabilir, unutmayın. Orijinal web sitelerinden ücretsiz demolarını indirebilirsiniz. Ama bu tam koruma sağlamayabilir. Bu nedenle antivirüs programı araştırması yapmanızı öneriyoruz. Güvenilir olmayan web sitelerinden indirme yapmanızı tavsiye etmeyiz. Programı indirdikten sonra dosyalarınızı, müziklerinizi, resimlerinizi virüs taramasından geçirmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir